خانه / اخبار / ثبت نام مقدماتی طرح تابستان مسجدی

ثبت نام مقدماتی طرح تابستان مسجدی

به نام خدا

در این دورانی که حضرت صاحب الزمان (عج) در غیبت هستند و به سربازان با ایمان و جامع نیاز دارند، تربیت این نیروها امر مهمی می شود. دغدغه های فراوان مقام معظم رهبری درباره کودکان و نوجوانان از این مهم سرچشمه می گیرد و بیانات ایشان راه را به متولیان تربیت این کودکان و نوجوان نشان می دهند. “این سربازان باید انسان هایی باشند با برجستگیهای اخلاقی، برجستگیهای فکری و مغزی، و با تدین، از نظر اخلاقی: انسانی باشد شجاع، خوشخو، خیرخواه، خوشبین، امیدوار، بلندهمت، مثبت در قضاوتها و سایر خصوصیات اخلاقی که برای یک انسانِ مطلوب در نظر گرفته می شود. از لحاظ خصوصیات فکری :خلّاق، پرسشگر، اهل فکر، اهل نوآوری، مایل به ورود در میدانهای بسیار وسیعِ نادانستنیهای بشر برای کشف دانستنیها و افکندن نور علم به وادی مجهولات، و صاحب فکر .از جنبه ی رفتاری :آدم منظبط، قانونشناس. ما چنین سربازانی میخواهیم. ”
با توجه به اهمیت بحث مهم تربیت کودکان و نوجوانان و دغدغه ای که همه خانواده ها در ارتباط با این موضوع دارند، و با علم به این که هرگونه فعالیت و حرکت که محور نماز و ذکر یاد خدا مخصوصا در مساجد باشد، نتایجی ارزشمند خواهد داشت، بر آن شدیم تا امسال تابستان بچه ها را در کنار مسجد بسازیم. به طوری که پس از پایان تابستان کودکان و نوجوانان سهیم مخصوصا در حوزه معنوی و عقیدتی رشد شایانی داشته باشند.

طرح تابستان مسجدی به این صورت است که پس از پایان مهلت ثبت نام، ابتدا جهت آشنایی هرچه بیشتر کلیه شرکت کنندگان به یک اردوی یک روزه تفریحی گردشی می روند.  سپس بلافاصله شرکت کنندگان با توجه به مقطع تحصیلی گروه بندی می شوند. به مدت بیش از دو ماه تا اواسط شهریور ماه دوره تربیتی اجرا خواهد شد. هر گروه سنی حدود چهار کلاس آموزشی، هنری، مهارتی را پشت سر می گذرانند. این کلاس ها با توسط یک تیم پژوهشی متناسب با هر گروه سنی برنامه ریزی خواهد شد. علاوه بر این کلاس ها شرکت کنندگان می توانند در کلاس های جانبی متنوعی از جمله: رباتیک، نجوم، تدوین فیلم، طراحی سایت، فوتبال و… نیز شرکت کنند. در پایان هر کلاس شرکت کنندگان ارزیابی می شوند و مدرک دریافت خواهند کرد. در طول این مدت برنامه های متنوع ورزشی و تفریحی دایر می باشد و همچنین شرکت کنندگان می توانند در مسابقات مختلف قرآنی، ورزشی، هنری و… نیز شرکت کنند و از جوایز فوق العاده ای بهره مند شوند. در پایان دوره یک اردوی دیگر تفریحی گردشی نیز برگزار خواهد شد. امید است والدین با نظرات و پیشنهاداتشان ما را دلگرم کنند.

همچنین با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اهمیت ورزش به خصوص برای قشر نوجوان و جوان،  در تابستان سال ۱۳۹۳ اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی با نام   «اهالی مسجد» نمودیم. در این راستا دومین و سومین دوره این مسابقات در تابستان سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ برگزار گردید. با عنایت به برگزاری موفق سه دوره این مسابقات و استقبال کم نظیر کودکان و نوجوانان محله، چهارمین دوره این مسابقات به یاد شهدای مدافع حرم برگزار می گردد.

تذکر: کلیه شرکت کنندگان در دوره باید در کلاس های اصلی گروه سنی خود شرکت کنند. این کلاس ها شامل آموزش قرآن ، بوستان معرفت،آموزش زبان سمنانی، داستان خوانی و داستان نویسی، خبرنگاری و خبر نویسی، نقاشی، طراحی و خطاطی، مقدماتی کامپیوتر، فوتوشاپ و… می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:

تلفن تماس:

۰۹۳۷۸۱۳۶۴۴۲ مسئول برگزاری مسابقات

۰۹۳۸۰۳۴۳۹۱۲ مسئول برگزاری کلاس ها

 کانال اطلاع رسانی :ahalimasjed@

صفحه اینستاگرام: ahalimasjed@

تذکر: کلاس ها در محل مسجد الزهرا (س) شهرک تعاون برگزار می گردد.

 

۱۷ دیدگاه

 1. رضا حسن پورافروزی

  دوره تربیتی تابستان مسجدی:
  امسال همه چی آسونه…
  فقط با چندتا کلیک
  سامانه ثبت نام مقدماتی
  http://ghafele-team.ir/?p=221
  @ahalimasjed

 2. سلام. اینکه کلاس ها در مسجد برگزار میشه خیلی خوبه. برای ما والدین احساس آرامش و امنیت ایجاد می کنه که هم دوستای خوبی پیدا می کنن بچه ها و هم خطری نداره.

 3. چه کلاس های خوبی. فک نمی کردم مسجد اینقدر خوب باشه. من هم تو کلاس های اصلی دوره برای گروه سنی خودم شرکت می کنم و هم تو کلاس های اختیاری تدوین فیلم و زبان سمنانی

 4. کلاس سرود و تئاتر رو حتما میام. زبان سمنانی رو هم که نمیشه نیومد. ولی می خواستم ببینم کلاس های اصلی دوره برای کلاس سوم ابتدایی ها چیه؟

  • همون طور که اطلاع دارید ما برای هر گروه سنی چهار کلاس ویژه داریم که همه ایشالله شرکت می کنند. در کنارش یه سری کلاس اختیاری. سال اول دوم و سوم ابتدایی در یک گروه سنی قرار می گیرند که کلاس قرآن. بوستان معرفت. نقاشی و شعر و داستان با نظر کارشناسان دوره برنامه ریزی شده است.

 5. من مادر یکی از بچه ها هستم. ما به علت مشغله کاری که داریم و پدر و مادر خودمون هم داشتن خیلی به آموزش زبان سمنانی همت نکردیم. اما حالا که کلاس زبان سمنانی گذاشتین فوق العاده لازمه که پسرم رو ثبت نام کنم

 6. کلاس فوتبال برای دبیرستانی هاست فقط؟ سرود و تئاتر چی؟

  • سلام. این کلاس ها رو همه می تونن شرکت کنن. از استعداد های فوتبال هم با نظر مربی تیم فوتبال شهرک تعاون تشکیل خواهد شد.

 7. اسماعیل سید علیان

  از کی می تونیم تو مسجد ثبت نام نهایی کنیم؟

 8. سلام از کی بازی ها آغاز خواهد شد؟

 9. رضا حسن پورافروزی

  سلا مسابقات سالن از کی شروع میشه؟؟؟؟

 10. رضا حسن پورافروزی

  چرا انقدر دیر زود تر شروع کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*