خانه / اخبار / شهید شاطری نماد مدیریت انقلابی و فراملیتی بود

شهید شاطری نماد مدیریت انقلابی و فراملیتی بود

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد شهادت حاج حسن شاطری که با حضور پرشور مردم و خانواده های معظم شهدا در مسجد الزهرا(س) سمنان برگزار شد با اشاره به ویژگی های شخصیتی این سردار سپاه اسلام گفت: شهید شاطری نماد مدیریت انقلابی، انسانی و فراملیتی بود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد شهادت حاج حسن شاطری که شامگاه یکشنبه ششم اسفندماه با حضور پرشور مردم و خانواده های معظم شهدا در مسجد الزهرا (س) سمنان برگزار شد با اشاره به ویژگی های شخصیتی این سردار سپاه اسلام گفت: شهید شاطری نماد مدیریت انقلابی، انسانی و فراملیتی بود.

پناهیان با بیان اینکه با شهید شاطری قبل از شهادتش به خوبی آشنا بوده است اظهار کرد: این شهید والامقام در مدت حضور خود در لبنان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در بازسازی این کشور نقش مهمی ایفا کرد و مردم لبنان به خوبی او را می شناختند.

وی تصریح کرد: پس از شهادت این سردار بزرگوار افراد زیادی مسئولیت بازسازی لبنان را برعهده گرفته اند اما هیچ کدام آنها نتوانستند به اندازه شهید شاطری در لبنان و منطقه موثر باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه با یادآوری حضور شهید شاطری در سوریه در نخستین روزهای ایجاد تنش و درگیری در این کشور گفت: شهید شاطری وقتی متوجه شد حرم حضرت زینب (س) توسط نیروهای تکفیری و تروریستی مورد هجوم واقع شده است خود لبنان را ترک کرد و برای دفاع از حرم به دمشق رفت.

پناهیان به مدیریت توامان فرهنگی، نظامی، اقتصادی و شهری شهید شاطری در زمان حضور خود در لبنان و سوریه اشاره کرد و افزود: شهید شاطری در سوریه به گونه ای عمل کرد که توانست نیروهای دشمن را با کمترین امکانات و با سازماندهی جوانان از اطراف حرم حضرت زینب (س) دور کند.

وی با تاکید بر اخلاص شهید شاطری در پیشبرد ماموریت های خود اظهار کرد: شهید شاطری از ابتدای روز تا ساعاتی پایانی شب خود را در محضر خداوند می دید و برنامه های خود را با یاد خدا دنبال می کرد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خداوند متعال نیز به خاطر اخلاص این شهید به او توجه می کرد گفت: تقوا و خودسازی شهید شاطری باعث می شد تا کارهایی که شاید ماهها زمان می برد در کوتاه ترین زمان انجام شود.

پناهیان تقوا را مهمترین سرمایه شهید شاطری در دوران مدیریتش دانست و گفت: اگر مدیران جامعه ای تقوا داشته باشند گره های جامعه به سرعت باز خواهد شد و این جزو وعده های الهی است.

وی با بیان اینکه تقوا به فهم درست موضوعات و قدرت تشخیص مسائل منجر می شود تاکید کرد: انسان متقی از مواجه با مشکلات و چالش ها نمی ترسد و تقوا موجب خواهد شد تا انسان از نظرات درست دیگران در امور خود بهره مند شود.

این خطیب برجسته با انتقاد از عدم انتقال صحیح معنای تقوا به جامعه گفت: اینکه گفته شود تقوا فقط برای آخرت است دروغ است چراکه تقوا ابتدا دنیای انسان را آباد می کند و بعد از آن آبادانی آخرت را به دبنال خواهد داشت.

پناهیان با تاکید بر ضرورت توضیح دقیق ابعاد تقوا برای جامعه ادامه داد: یکی از علل اصلی شهادت امام حسین (ع) آن بود که ایشان مفهوم تقوا را در امور اجتماعی دنیا دنبال و پیگیری کرد.

وی ادامه داد: اگر در جامعه ای  مردم تقوا داشته باشند اما مدیران نسبت به آن بی توجهی کنند، آن جامعه نابود خواهد شد اما اگر مسئولان جامعه ای تقوا را در عمل رعایت کنند جامعه به اهداف خود دست خواهد یافت.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاکیدات قرآن کریم مبنی بر بکارگیری مدیران صالح خاطرنشان کرد: اگر مدیران و مسئولان جامعه صالح باشند دستگاه قضایی کشور خلوت خواهد شد که این امر به معنای سلامت جامعه است.

گفتنی است در پایان این مراسم میثم مطیعی از مداحان برجسته کشوری به ذکر مصیبت شهادت حضرت زهرا (س) پرداخت.

درباره ی عبد الرضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*